Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Piotr Ś. - "czyściciel kamienic" został skazany - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Piotr Ś. - "czyściciel kamienic" został skazany
26-09-2016 08:32   Janusz Ludwiczak
Piotr Ś., znany jako "czyściciel kamienic", m.in. ze Stolarskiej 2 otrzymał pierwszy wyrok. Został skazany na osiem miesięcy prac społecznych za zniesławienie Agnieszki Rybak–Starczak, adwokat reprezentującej pokrzywdzonych lokatorów "czyszczonych kamienic". Oskarżony musi również zapłacić odszkodowanie za pomówienie.

Piotr Ś. oskarżony jest o stalking, czyli uporczywe i złośliwe nękanie lokatorów pięciu kamienic w latach 2011-2012, m.in. przy ul. Stolarskiej 2, Niegolewskich 14, Strusia 10 czy Kanałowej 10. "Czyściciel kamienic" odłączał lokatorom gaz, wodę i prąd, zalewał mieszkania, rozwiercał dziury w ścianach i sufitach zmuszając tym samym mieszkańców do natychmiastowej wyprowadzki.

W maju 2012 r. administratorzy kamienicy przy ul. Stolarskiej 2, w tym Piotr Ś. zaczęli zastraszać lokatorów, którzy w skrzynkach znaleźli robaki, a przed wejściem do budynku szarfę z napisem "Ostatnie pożegnanie". Natomiast pod koniec grudnia 2012 r. nieznani sprawcy włamali się do opuszczonych mieszkań w kamienicy przy ul. Niegolewskich 14 i zniszczyli instalację wodną. Zalana została klatka schodowa i pomieszczenia na niższych kondygnacjach. Dwa tygodnie później lokatorzy kamienicy złapali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do jednego z mieszkań. W 2013 r. mieszkania lokatorów znów były zalewane wodą. Nieznani sprawcy włamali się do pustostanu na czwartym piętrze, wyrwali rurę i odkręcili wodę, która lała się przez stropy i klatkę schodową. Wszystko wskazuje jednak na to, że działania te prowadzili ludzie Piotr Ś.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza Poznań" w piątek Piotr Ś. decyzją sądu został skazany na ośmiomiesięczne prace społeczne za pomówienie Agnieszki Rybak–Starczak, adwokat, reprezentującej pokrzywdzonych lokatorów "czyszczonych kamienic". "Czyściciel kamienic" w witrynie wynajętego biura w kompleksie City Park przy ul. Wojskowej wywiesił zdjęcie prawniczki z dopiskiem "Pseudonim: Kasjerka", a kilka dni później z podpisem: "mami lokatorów wizją wysokich odszkodowań i bezkarnością za niepłacenie czynszu".

Adwokat wystąpiła do sądu z prywatnym aktem oskarżenia zarzucając Piotrowi Ś. popełnienie przestępstwa z art. 212 kodeksu karnego: pomówienie o takie postępowanie, które może narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu.

Decyzją sądu Piotr Ś. został skazany na osiem miesięcy prac społecznych, po 20 godzin w miesiącu. Oskarżony będzie musiał również zapłacić 5 tysięcy złotych nawiązki - odszkodowania na cele społeczne, a także przeprosić prawniczkę pisemnie.

Trudno mówić o satysfakcji, bo wina oskarżonego była oczywista. Jego linia obrony była zawstydzająca. Myślałam, że będzie miał odwagę bronić tezy, że reprezentuję jakąś mafię, tymczasem zachował się jak mały chłopiec, który na oczach wszystkich zbił wazon, a potem mówi, że to nie on. To tchórzostwo – komentuje dla "Gazety Wyborczej" mecenas Agnieszka Rybak–Starczak.


R E K L A M A

Komentarze (1)

26-09-2016 22:03:20
filomena
A tak a propos- co się dzieje z kamienicą Chełmońskiego 1? Może redakcja zainteresuje się czy nie podobnie jak z warszawską Chmielną?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

mar

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

29

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

02

kwi

Rynek Łazarski
Złota niedziela na Rynku
- kiermasz, spektakl teatralny, koncert, gra terenowa, warsztaty rękodzielnicze, strefa animacji dla najmłodszych, prezentacje historyczne
w godz. 12:00-18:00

03

kwi

19:30
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Droga Krzyżowa ulicami parafii:
Kościół Św. Anny - Matejki - Limanowskiego - Jarochowskiego - Niegolewskich - Matejki - Kościół Św. Anny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: