Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dopiero co zostali radnymi, a już chcą być europosłami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dopiero co zostali radnymi, a już chcą być europosłami
24-05-2019 00:36   Janusz Ludwiczak
Miesiąc temu ślubowanie radnego osiedla Św. Łazarz złożyli Dorota Koszal i Amadeusz Smirnow. Jak widać świeżo upieczonym łazarskim radnym to nie wystarczy. Oboje radni zabiegają o mandat w Parlamencie Europejskim w niedzielnych wyborach.

W najbliższą niedzielę już po raz czwarty będziemy wybierać przedstawicieli, którzy przez najbliższe pięć lat reprezentować nas będą w Parlamencie Europejskim. O mandat europosła w całej Wielkopolsce ubiega się 60 kandydatów z sześciu komitetów.

Wśród kandydatów są dwie osoby, które dopiero co 24 marca zostali wybrani na reprezentantów Rady Osiedla Św. Łazarz, a ślubowanie złożyli miesiąc temu.

Łazarscy radni Dorota Koszal i Aleksander Smirnow twierdzą, że w przypadku wygranej uda im się pogodzić mandat europosła i osiedlowego radnego, łącząc Łazarz z Brukselą.

– Rada osiedla to nie jest za mało. To byłoby fantastyczne, gdybym dostała się do Parlamentu Europejskiego i została europosłanką. Z jednej strony mogłabym działać na rzecz wspólnoty europejskiej na szeroką skalę, a z drugiej strony na rzecz wspólnoty lokalnej. Można być w radzie osiedla i być europosłanką. Uważam, że uda mi się połączyć oba mandaty i uda mi się to dopełnić – twierdzi Dorota Koszal, radna Osiedla Św. Łazarz i kandydatka Lewicy Razem do Parlamentu Europejskiego.

– Nie miałbym problemu z łączeniem funkcji radnego osiedlowego. Te funkcje można łączyć. Rada osiedla to działalność na rzecz swojej lokalnej społeczności. Działając w Parlamencie Europejskim można działać na rzecz zwykłych ludzi, którzy mieszkają na osiedlu Św. Łazarz – przekonuje radny Aleksander Smirnow, również kandydat na europosła z komitetu Lewica Razem.

Dodajmy, że do Parlamentu Europejskiego kandyduje również miejska radna Lidia Dudziak, którą wybrano z okręgu Łazarz - Jeżyce - Wilda w jesiennych wyborach samorządowych.


Komentarze (10)

25-05-2019 20:30:35
Negatyw
Polityk jest jak "reprezentantka najstarszego zawodu na świecie" - idzie tam, gdzie lepiej płacą...
24-05-2019 15:26:03
pyra
Nie można tańczyć na dwóch weselach ani jedną sempiterną siedzieć na dwóch koniach. Tyle w temacie.
24-05-2019 14:57:16
toms
To się nazywa zawód polityk.Nie da się wziąć 5 srok za ogon. Ale i tak nie mają szans
24-05-2019 13:36:01
odp do łazarzanin
" poza tym mowa ciała ze zdjęć mówi wiele" - kandydaci mają dobre foty, smutne że lazarz.pl zamiast cieszyć się, że nasi lokalsi coś robią wybiera niekorzystne zdjecia i pisze takie żenujące komentarze warto może sprawdzić co znajduje się w kompetencji rady osiedla a co w parlamencie UE a potem ogranąć czy jest sens pisać bzdury co sobie w paradę wchodzi co nie a że stare grzyby żyją, jak żyją i umieją tylko komuś dos#ać, to akurat nie nowość w naszym kraju wręcz standard kogoś krytykować samemu nic nie robiąc ;)
24-05-2019 13:30:41
Maria
Co w tym dziwnego, to nie są stanowiska wykluczające się :D Właśnie piękny by było, że nasi radni nie tylko udzielają się w lokalnych społecznościach, ale są ludźmi zaangażowanymi obywatelami Polski, którzy potrafią nas też reprezentować zagranicą (Polski, Poznania i naszego tu Łazarza). Głosujmy za naszymi! :D Trzymamy kciuki!
24-05-2019 10:45:08
Andrzej
Wyścig po koryto trwa! tak czy tak nie mają szans, ale dziwi, bo dopiero zaczynają kariery społeczne a tu już rządza pieniądza
24-05-2019 10:28:05
łazarzanin
Typowi karierowicze i polityczni amatorzy... Parlament Europejski nie ma mocy sprawczej, także oprócz płomiennych mów w ciągu max 2min nie wpłyną w żaden sposób na rzecz tzw. "zwykłych ludzi"... poza tym mowa ciała ze zdjęć mówi wiele... amatorka
24-05-2019 10:24:58
gosownik
jak sa z Razem to i tak sie nie dostana, wiec nie ma o co robic sensacji
24-05-2019 08:42:03
koneser
Nie przekonują mnie argumenty młodych radnych. Łączenie funkcji spowoduje , że lokalność społeczna straci bo radni zajęci będą problemami Unii ?Europejskiej a nie Łazarza. A poza tym powinni wykazać się skutecznością a nie zajmować stołek tym, którzy mają doświadczenie.
24-05-2019 08:17:54
Poznaniak
Najbardziej mnie rozbawiła radna Dudziak reklamująca się jako samorządowiec- przecież jako radna nic nie zrobiła dla mieszkańców. Trochę pozałatwiała starszym paniom na Łazarzu, a poza tym jest znana z tego że miała uwagi do osła w Starym ZOO. Czy to parcie na pieniądze z UE, gdy własna partia tę Unię opluwa a jej flagę przyrównuje do szmaty, jest moralnie własciwe? Odnoszę wrażenie, że lepiej by było gdyby PiS pokazał jak rządzi w Poznaniu a potem szedł do UE. Bo jak na razie przykład ministra vel Sęka wskazuje, że jak już wyjdą z Poznania to o nim nie pamiętają. Radni niech rządzą w mieście.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: