Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje będą dojeżdżać do Placu Cyryla Ratajskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje będą dojeżdżać do Placu Cyryla Ratajskiego
06-09-2022 18:56   Janusz Ludwiczak
Jest szansa, że poprawi się dojazd do ścisłego centrum miasta. Po południu ZTM zapowiedział, że tramwajowa linia wahadłowa nr 28 zostanie wydłużona w rejon Placu Cyryla Ratajskiego.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że w październiku tramwajowe "wahadło" zostanie wydłużone w rejon Placu Cyryla Ratajskiego.

– Kiedy jest to możliwe, stosujemy w Poznaniu niestandardowe rozwiązania, które mogłyby ułatwić podróżowanie pasażerom. Przykładami może być tymczasowy łuk torowy na pl. Wiosny Ludów, dzięki któremu możliwe było prowadzenie ruchu tramwajowego przez centrum. W podobnym duchu szukano również możliwości zapewnienia dojazdu tramwajów w rejon pl. Cyryla Ratajskiego. Planowane było ułożenie tzw. nakładki torowej na ul. 23 Lutego. Rozwiązanie takie wymagałoby jednak podwieszenia dodatkowych, niezbędnych elementów napowietrznej sieci trakcyjnej do fasad kamienic, co okazało się niemożliwe. Z tego względu przyjęto rozwiązanie, polegające na wbudowaniu rozjazdu umożliwiającego przejazd z jednego toru na drugi w rejonie pętli na pl. Wielkopolskim. Konieczne jest także ustawienie dwóch tymczasowych słupów trakcyjnych doprowadzających zasilanie. Prace te nie były możliwe do wykonania przy prowadzonym na tym odcinku do końca sierpnia regularnym ruchu tramwajowym i z tego powodu zostaną one wykonane we wrześniu – wskazuje Jan Gosiewski, dyrektor ZTM.

Co ciekawe informacja o wydłużenia linii tramwajowej wahadłowej nr 28 pojawiła dzień po złożeniu interpelacji przez poznańskiego radnego Pawła Sowę.

– W związku ze zmianą tras wielu linii tramwajowych oraz uwagami pasażerów wnoszę o wdrożenie ułatwień w poruszaniu się komunikacją miejską. Wydłużenie linii nr 98 do pl. Cyryla Ratajskiego (można postawić przystanek na wlocie ul. 23 Lutego z wykonaniem przejazdu z toru na tor, tak by tramwaj nie jechał „pod prąd” na tej ulicy; w ten sposób eliminuje się też chaos związany z jazdą tramwajów linii 98 w jedną stronę „pod prąd” na całej trasie do Ronda Śródka oraz wynikające z tego niebezpieczne sytuacje) – napisał w interpelacji do prezydenta Poznania Paweł Sowa, radny miasta Poznania z klubu Wspólny Poznań.

– Rozwiązanie to jest niezbędne, gdyż pasażerowie często nie wiedzą, na który przystanek przyjedzie tramwaj wahadłowy. Sam byłem świadkiem jak przy Katedrze ludzie przechodzi przez tory, by wsiąść do tramwaju, który jechał akurat w drugą stronę. Są to bardzo niebezpieczne sytuacje – mówi w rozmowie z portalem Lazarz.pl radny Paweł Sowa.

Jednak już teraz można wprowadzić dogodne rozwiązanie dla pasażerów, tak by nie musieli zastanawiać się z którego przystanku odjedzie tramwaj i w jakim kierunku. Wystarczy skierować linię nr 98 do pętli Zawady. Z kolei tramwaj przyjeżdżający do przystanku Plac Wielkopolski może zmienić kierunek jazdy, dokonując manewr cofania się przez pętlę i po wjechaniu na torowisko na ul. 23 Lutego może kontynuować jazdę we właściwym kierunku. Do obsługi linii nr 98 nie trzeba byłoby kierować taboru dwukierunkowego.

Dojazd do centrum ma poprawić się również po uruchomieniu nowych przystanków na Al. Marcinkowskiego.

– Z uwagi na wciąż prowadzone prace w rejonie Al. Marcinkowskiego obecnie nie ma możliwości udostępnienia znajdujących się tam przystanków. Początkowym i końcowym przystankiem dla linii nr 9 jest Plac Wiosny Ludów, a dla linii nr 13 – Wrocławska – wskazuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

mar

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

29

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

02

kwi

Rynek Łazarski
Złota niedziela na Rynku
- kiermasz, spektakl teatralny, koncert, gra terenowa, warsztaty rękodzielnicze, strefa animacji dla najmłodszych, prezentacje historyczne
w godz. 12:00-18:00

03

kwi

19:30
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Droga Krzyżowa ulicami parafii:
Kościół Św. Anny - Matejki - Limanowskiego - Jarochowskiego - Niegolewskich - Matejki - Kościół Św. Anny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: