Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dziedziniec SP33 przy Arenie zostanie "odbrukowany" – boisko "zazieleni się" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dziedziniec SP33 przy Arenie zostanie "odbrukowany" – boisko "zazieleni się"
11-10-2022 06:30   Janusz Ludwiczak
Miasto przyznało grant w wysokości 700 tys. zł na realizację projektu "Zielony dziedziniec zamiast betonowej wyspy ciepła na Łazarzu", który zakłada "odbetonowanie dziedzińca" przy Szkole Podstawowej nr 33 w pobliżu hali Arena.

22 czerwca Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do konkursu na dofinansowanie zadań inwestycyjnych jednostek pomocniczych Miasta – osiedli na 2022 rok. Łazarski samorząd ubiegał się o środki na realizację projektu "Zielony dziedziniec zamiast betonowej wyspy ciepła na Łazarzu", który zakłada "odbetonowanie" placu przy Szkole Podstawowej nr 33 i zadrzewienie przestrzeni.

Na ten cel łazarski samorząd zabezpieczył w przyszłorocznym budżecie 127 700 złotych.

– Celem projektu jest odbetonowanie dziedzińca przy Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Wyspiańskiego/Jarochowskiego i stworzenie z niego przyjaznej, zielonej, zadrzewionej przestrzeni. Obecnie dziedziniec jest dużą, wyasfaltowaną „wyspą ciepła’, niemal pozbawioną zieleni. Celem projektu jest usunięcie bitumicznej nawierzchni z placu, posadzenie drzew, stworzenie przyjaznej, zielonej przestrzeni, z uwzględnieniem małej retencji i adaptacji do zmian klimatu – czytamy w uzasadnieniu do uchwały Rady Osiedla Św. Łazarz.

Miasto przyznało dotację w wysokości 700 tysięcy złotych dla Rady Osiedla Św. Łazarz na realizację projektu.

W sumie o granty ubiegało się 21 rad osiedli. Do rozdania było łącznie 7 mln zł. Oprócz Łazarza środki przyznano m.in. dla Jeżyc na modernizację Sali Amarantowej wraz z foyer Domu Tramwajarza (692 369 zł), dla Ogrodów na modernizację terenu pętli tramwajowej na Placu Waryńskiego (680 374 zł) czy dla Sołacza na modernizację oświetlenia w Parku Sołackim (671 700 zł).

Radzie Osiedla Św. Łazarz udało się wygrać konkurs grantowy ostatni raz w 2016 r. na modernizację Placu Nowakowskiego.


Komentarze (2)

31-10-2022 12:36:16
Qshu
Bardzo dobre pytanie. Mam wrażenie, że wraz ze zmianami w RO przestał ukazywać się biuletyn. Dziwne. Może to też przez to, że radna Szeszuła aktualnie mieszka w Warszawie. Czy to w ogóle można? Mieszkać 300 km od miasta, którego jest się radnym - dziwne!!!
23-10-2022 10:03:04
Mieszkaniec lazarski
Mam pytanie kandydaci na radnych osiedlowych deklarowali kontakt z mieszkańcami.A od roku nie ma biuletynu osiedlowego ,jak to się ma do deklaracji,brak także aktualnych ważnych dla mieszkańców informacji ,tylko kilka olakacikoe i imprezach

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: