Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Jacek Jaśkowiak spotkał się z mieszkańcami Górczyna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Jacek Jaśkowiak spotkał się z mieszkańcami Górczyna
23-12-2022 05:36   Janusz Ludwiczak
Wprowadzenie strefy płatnego parkowania, budowa parkingu park&ride czy powstanie parku w rejonie ulicy Dmowskiego i Góreckiej były tematami spotkania prezydenta Poznania z mieszkańcami Górczyna.

W ubiegłą środę, 14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 10 przy zbiegu ulic Jarochowskiego i Ściegiennego odbyło się spotkanie prezydenta Poznania dla mieszkańców Górczyna.

– Górczyn się rozbudowuje, potrzebuje nowych dróg. Wcześniej rozmawialiśmy z prezydentem o strefie płatnego parkowania. Widzimy, kiedy powstała strefa na Łazarzu na naszych ulicach zabierane są wolne miejsca, dlatego staramy się, aby na Górczynie też została wprowadzona strefa płatnego parkowania, tam gdzie będzie to możliwe – mówił na początku spotkania Wiesław Banaś, przewodniczący Zarządu Osiedla Górczyn i zarazem zastępcy dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

– Najważniejsi jesteście Państwo. Cieszę się, że przybyliście na spotkanie pomimo zimna czy dzisiejszego meczu. Na spotkania najczęściej przychodzą ci, którzy są oburzeni i mają postulaty. Jestem tutaj, aby odpowiedzieć na wszystkie, nawet te najtrudniejsze pytania – zaznaczył Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Podczas spotkania mieszkańcy zwracali uwagę na intensywnie rozbudowujące się osiedla.

– Rośnie zabudowa mieszkaniowa. W ostatnim czasie powstało 2200 mieszkań, które są w większości na wynajem. Postulujemy by powstał park. Jak pan prezydent zapatruje się na to, że przez ten park ma przebiegać droga do 60 km/h – pytała jedna z mieszkanek.

– Chcemy przeznaczyć 8 mln zł na wykup tego terenu pod park – odpowiedział prezydent.

Jak zaznaczył przedstawiciel Miejskiej Pracowni Urbanistycznej ulica ta od dawna jest zaprojektowana w projekcie studium. Mieszkańcy mogą składać uwagi i wnioski.

Mieszkańcy poruszali również konieczność przeprowadzenia remontu wielu chodników.

– W Poznaniu są 42 osiedla. Musimy robić tak, żeby równomiernie otrzymywały środki. Rolą Rady Osiedla jest wskazywanie najważniejszych potrzeb mieszkańców, które staramy się realizować w miarę dostępnych środków – zaznaczył Jacek Jaśkowiak, wskazując, że ZDM dysponuje jedynie 5 mln zł na remonty chodników.

– W Poznaniu wzrosła liczba samochodów. Zarejestrowanych jest 400 tysięcy. Kolejne 200 tysięcy codziennie wjeżdża do Poznania. Remontujemy tysiące kilometrów chodników. Niestety są niszczone przez parkujące samochody, również przez firmy kurierskie. Będziemy stawiać słupki. Staramy się ograniczać ruch samochodów – dodał prezydent.

Wcześniej podczas spotkania z Radą Osiedla Górczyn omawiana była sprawa m.in. boiska przy ul. Górczyńskiej, które przejęła wspólnota mieszkaniowa od wojska, które było właścicielem terenu. Obecnie funkcjonuje tutaj parking.

Prezydent zapewnił, że szukane jest satysfakcjonujące wszystkie strony rozwiązanie tej sprawy, natomiast obecna sytuacja finansowa nie pozwala na podjęcie konkretnych działań, związanych chociażby z wykupem nieruchomości.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

mar

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

29

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

02

kwi

Rynek Łazarski
Złota niedziela na Rynku
- kiermasz, spektakl teatralny, koncert, gra terenowa, warsztaty rękodzielnicze, strefa animacji dla najmłodszych, prezentacje historyczne
w godz. 12:00-18:00

03

kwi

19:30
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Droga Krzyżowa ulicami parafii:
Kościół Św. Anny - Matejki - Limanowskiego - Jarochowskiego - Niegolewskich - Matejki - Kościół Św. Anny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: