Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przebudowa Rynku Łazarskiego dobiega końca. Otwarcie 4 grudnia - zagości Betlejem Poznańskie {◎FOTO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przebudowa Rynku Łazarskiego dobiega końca. Otwarcie 4 grudnia - zagości Betlejem Poznańskie {◎FOTO}
27-09-2021 01:07   Janusz Ludwiczak
4 grudnia ma zostać otwarty zmodernizowany Rynek Łazarski. Wiadomo już, że zagości na nim bożonarodzeniowy jarmark "Betlejem Poznańskie".

To już jeden z ostatnich naszych raportów z placu budowy. Obecnie prowadzone są ostatnie prace budowlane związane z przebudową Rynku Łazarskiego, która ruszyła na początku lutego ubiegłego roku.

– W połowie października będą sadzone drzewa. Przybyły w międzyczasie dodatkowe tereny zieleni niskiej. Zieleń pojawiła się także na dachach pawilonów handlowych. Następnie, po zakończeniu odbiorów rynku, rozpocznie się przeprowadzka kupców. A w grudniu Rynek Łazarski zainauguruje m.in. dzielnicowym jarmarkiem bożonarodzeniowym (w części amfiteatralnej placu) - jako edycja Poznańskiego Betlejem. Będzie się działo. Ponadto cieszy coraz więcej remontowanych kamienic w okolicy – zaznacza Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Wiadomo już, że otwarcie Rynku Łazarskiego zaplanowano na 4 grudnia. Działalność nowego targowiska zainauguruje jarmark bożonarodzeniowy "Betlejem Poznańskie". Pojawią się budki z rękodziełem i punkty gastronomiczne. Zaplanowano również animacje i inne wydarzenia.

Tymczasem na Rynku Łazarskim prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe.


R E K L A M A

Komentarze (5)

12-10-2021 20:40:20
Bazyli
Popieram to, co napisał kmg. Betonu jest 50 razy za dużo jak na epokę globalnego ocieplenia. Drzew jak na lekarstwo... Ławki z widokiem na beton i kamienice. Najważniejsze schodki betonowe i pseudo-place zabaw. Zamiast trawników (jak na Małeckiego lub Łukaszewicza) szerokie na 5m chodniki. Po co???
30-09-2021 13:02:17
Tomcio z Łazarza
Wszystko fajnie, tylko jakoś przemyślano, że zniknęło kilku numerów domów na Rynku Łazarskim... Ich mieszkańcy nagle zostali przeprowadzeniu na Skwer Nowaka... Żeby choć ktokolwiek informował przed faktem...
29-09-2021 15:32:12
Mieszkaniec Kolejowej
A co tam się będzie działo przez najbliższe 2 miesiące? Przecież faktycznie wszystko, no może oprócz posadzenia kilu drzewek zostało już wykonane. Czyżby sadzono jedno drewko, krzaczek tygodniowo. Myślę, że aby posprzątać teren wystarczyłby tydzień i to z dużym zapasem.
28-09-2021 14:51:20
Realista
Wspaniale. Teraz żeby przeciąć wstęgę i udostępnić mieszkańcom kosze na śmieci, zabrane miejsca parkingowe i dojazd do ich budynków poczekamy do 4 grudnia. Przyjedzie wierchuszka, przetnie wstęgę. Trawa i piasek pomalowane w miejsca parkingowe w okolicznych ulicach. Przebudowa Łazarza cieszyła się 100% poparciem zainteresowanych osób (ZDM, Rada Osiedla, Rowerowy Poznań itd.). Mieszkańcy mają się cieszyć, że dosadzą kilka drzewek. Na marginesie szczęśliwie dzisiejszy pożar był przy Małeckiego 24 a nie bliżej rynku, choć dzięki bogatej wyobraźni artystów z ZDM i tak dojazd był trudny. Po zamknięciu ruchu na Eki z Małeki będzie niemożliwy. Ale w końcu Łazarz słynie z pożarów.. Rynek vel Balonik&Orlenik czekaja na wielkie wydarzenie. Może będzie silent disco i nieme kino dla aktywistów. Zastanawia mnie tylko dlaczego wojna z mieszkańcami odbywa się wyłącznie na Łazarzu? Deweloperka nie ma problemu z betonowaniem miasta na parkingi.
28-09-2021 12:24:05
kmg
Pierwsze co przychodzi mi na myśl, beton na betonie a na tym betonie jeszcze jeden beton... Drzewa - małe 'ogigloki', pewnie jarzębiny czy coś w tym rodzaju, nie urosną duże i nie będzie z nich cienia.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

01

paź

19:00
Rynek Łazarski
Cyrkowo-ogniowe show na pożegnania Łazarskiego Lata (Abstract show)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: