Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zagrali dla chorej Emilki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zagrali dla chorej Emilki
10-09-2022 22:11   Janusz Ludwiczak
2,2 tys. zł udało się zebrać podczas 15. turnieju charytatywnego im. Macieja Zawiei, który odbył się w sobotę na boisku Szkoły Podstawowej nr 10 przy zbiegu ulic Jarochowskiego i Ściegiennego. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację 13-letniej Emilii Mizarewicz, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i zmaga się z padaczką, koślawością kolan i opóźnieniem mowy.

By pomóc chorej Emilce rozegrano turniej piłkarski, w którym zmierzyło się 10 drużyn (FC Amatorzy, SP10, Osiedle Ławica, Przyjaciele Maćka Zawiei, Absolwenci, Dobre Chłopaki, Platforma Jeżyce, Rossoneri, Joker Team i FC Budówki).

W każdej drużynie mogło zagrać maksymalnie 10 zawodników. Najpierw rozgrywane były mecze po 14 minut w dwóch grupach, a później dwa razy po 10 minut w fazie pucharowej.

Turniej wygrała drużyna FC Budowki, drugie miejsce zajęli Rossoneri, a trzecie Przyjaciele Maćka Zawiei i FC Amatorzy.

– Turniejowi przyświecał jak zawsze cel charytatywny. W tym roku postanowiliśmy pomóc chorej Emilce Mizarewicz, która cierpi na porażenie mózgowe. Zebrane fundusze zostaną przekazane na rehabilitację – mówi Bartosz Zawieja.

Organizatorzy przygotowali też sporo atrakcji zarówno dla zawodników, jak i kibiców.

– Dzieci miały pozjeżdżać i poskakać na dmuchawcach, wziąć udział w konkursie przeciągania liny czy z innych gier i zabaw. Na wszystkich uczestników czekał skromny poczęstunek – podsumowuje Bartosz Zawieja.

W sumie podczas sobotniego turnieju charytatywnego im. Macieja Zawiei udało się zebrać 2 200 złotych na rzecz Emilki. Głównym organizatorem turnieju była Rada Osiedla Górczyn.

Był to już 15. turniej charytatywny, który upamiętnia osobę Macieja Zawiei, radnego Miasta Poznania w latach 2006-2009, który w 2009 r. zginął w wypadku samochodowym. Maciej Zawieja był również przewodniczącym Rady Osiedla Górczyn, a także wielkim fanem Lecha Poznań i założycielem Uczelnianego Klubu Kibica. Organizatorem turnieju jest brat Macieja - Bartosz Zawieja (w przeszłości również radny miejski i przewodniczący górczyńskiego samorządu).


R E K L A M A

Fot: Bartosz Zawieja (1-11,18-33), Wojciech Wośkowiak (12-17)

ZOBACZ TAKŻE: Górczyn: Jest już skwer im. Macieja Zawiei

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

01

paź

19:00
Rynek Łazarski
Cyrkowo-ogniowe show na pożegnania Łazarskiego Lata (Abstract show)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: