Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powstanie plan miejscowy dla rejonu cmentarza Górczyńskiego – ułatwi powstanie tramwaju - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Powstanie plan miejscowy dla rejonu cmentarza Górczyńskiego – ułatwi powstanie tramwaju
09-12-2022 08:30   Janusz Ludwiczak
Podczas wtorkowej sesji Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Rejon Cmentarza Górczyńskiego, którego celem jest ochrona terenów zielonych – przede wszystkim starodrzewu na nekropolii oraz zarezerwowanie terenów pod przyszłą trasę tramwajową, która prowadzić będzie od skrzyżowania Hetmańskiej i Reymonta na osiedle Kopernika.

Plan miejscowy dla tego terenu obejmie obszar o powierzchni ok. 9 hektarów.

– Granicą analizowanego terenu objęto Cmentarz Górczyński parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej oraz przyległy do jego granic teren zieleni nieurządzonej. Sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pozwoli na utrzymanie dotychczasowego sposobu zagospodarowania i użytkowania cmentarza parafialnego wpisanego do rejestru zabytków pod nr A245, ochronę zieleni istniejącej w jego otoczeniu, a także zarezerwowanie na części działki nr 12/10 terenu pod układ komunikacyjny, zgodny z koncepcją przebiegu planowanej trasy tramwajowej – wyjaśnia Natalia Weremczuk, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu.

Przypomnijmy, że plany budowy trasy tramwajowej na osiedle Kopernika sięgają lat 80. Projekt zakłada, że bimby mają jechać torowiskiem od skrzyżowania ulic Reymonta i Hetmańskiej przez szeroki pas rozdziału ulicy Arciszewskiego i dalej ulicą Zamkniętą, przecinając Ściegiennego, następnie wzdłuż cmentarza Górczyńskiego do pętli w rejonie skrzyżowania ulic Promienistej i Jawornickiej.

Realizacja inwestycji uzależniona jest jednak od nowej perspektywy pozyskania dofinansowania z Unii Europejskiej.

Dodajmy, że za podjęciem uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Rejon Cmentarza Górczyńskiego w Poznaniu było wszystkich 30 radnych obecnych na sesji.


R E K L A M A

Fot/Wiz: Urząd Miasta Poznania

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

01

paź

19:00
Rynek Łazarski
Cyrkowo-ogniowe show na pożegnania Łazarskiego Lata (Abstract show)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: